Na podstawie baśni o Kopciuszku stworzyliśmy filmik w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Zapraszamy do oglądania
Mieszkańcy, Pracownicy i Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Bramkach pragną serdecznie podziękować darczyńcom:
Z okazji Dnia Matki -Dnia Rodziny mieszkańcy DPS Bramki przygotowali prezent w postaci dwóch filmów.
„Śpieszmy się kochać ludzi…
tak szybko odchodzą … "
Ks. Jan Twardowski
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
śp. ks. Stanisława Jurczuka
Przyjaciołom, podopiecznym placówek i współpracownikom Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej
składamy
serdeczne wyrazy współczucia.
W naszej pamięci pozostanie jako osoba niezwykle oddana osobom niepełnosprawnym, starająca się zmienić zarówno wizerunek tych osób, jak i ich warunki życia, człowiek pełen optymizmu, wiary i dobroci.
Łączymy się w modlitwie o spokój Jego duszy.
Dyrekcja, Mieszkańcy i Pracownicy
Domu Pomocy Społecznej w Bramkach
W naszym Domu odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami o których mówi się „żywe maskotki”. Alpaki w Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno, ale ich popularność rośnie. Obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie. Mają bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, co stanowi atut dla alergików. Ich uroczy wygląd, który sprawia, że nie sposób się nie uśmiechnąć oraz ich pozytywne usposobienie jest idealne dla usprawnienia rozwoju człowieka.
"Aktywne piątki w Naszym Domu” powstały z myślą aby spędzić czas aktywie i kreatywnie. Są to spotkania integracyjne o różnej tematyce np. plastycznej, sportowej, kulinarnej, animacyjnej. Organizowane są dyskoteki, bale czy wyjazdy np. do kina.
W dniu 30 stycznia 2020 r. grupa naszych mieszkańców wraz z opiekunami udała się na XVII Kabaretowe Obryckie Spotkanie Artystyczne KOSA 2020 do DPS Obryte, niedaleko Pułtuska.
Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji w gronie najbliższych osób. Również w Naszym Domu ten Czas jest magiczny.
W czwartek 19 grudnia 2019 r odbyło się Wigilijne spotkanie z przyjaciółmi naszego Domu i honorowym gościem księdza biskupa Rafała Markowskiego. W spotkaniu wzięli udział p. Mirosława Jaźwińska-Kudzin – Kierownik Oddziału Pomocy Stacjonarnej Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, p. Jan Żychliński - Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego wraz z członkami zarządu, p. Zenon Reszka – Burmistrz Błonia. Swoją obecnością zaszczycił nas również ksiądz Dziekan Dekanatu Błońskiego wraz z proboszczami z pobliskich parafii oraz przedstawiciele palcówek pomocowych, organizacji i instytucji pozarządowych.
Boże Narodzenie to czas spotkań przy wspólnym stole, na którym nie może zabraknąć opłatka. To dzień niezwykle wzruszający, dzień tak bardzo wyczekiwany przez naszych podopiecznych. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim - rodzinom i krewnym.
Tradycyjnie jak co roku nasi mieszkańcy spotkali się z młodzieżą by przygotować dekoracje na nadchodzące Święta. To integracyjne spotkanie odbyło się 5.12.2019r.
6 grudnia w Mikołajki odbyło się oficjalne przekazanie samochodu do przewozu naszych Mieszkańców. To nowe auto marki Volkswagen Transporter, który jest wyposażone w podnośnik ułatwiający przewóz osób poruszających się na wózkach. Cieszymy się bardzo z samochodu który otrzymaliśmy, gdyż ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Podczas jazdy poprawi bezpieczeństwo, komfort i wygodę.
W Naszym Domu gościliśmy znany Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „MAZOWIACY”, który powstał w 1985 rok i dziś liczy już ponad 75 członków. „MAZOWIACY” podlegają organizacyjnie Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie.
„Kto nie boi się wierzyć, że się uda? Ja nie! Ja wierzę, wiara czyni cuda.”
Są to słowa jednej z pieśni, jakie nasz zespół artystyczny „Oskar” miał okazję zaprezentować 20.11.2019 na XVIII Przeglądzie Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej w Łomży.
W odpowiednio dobranej scenerii 31 października na Sali wielofunkcyjnej odbyła się zabawa Halloween’owa. Była to świetna okazja do zaprezentowania swoich kreatywnych pomysłów, na najbardziej starszne przebranie tj. wampiry, duchy, czarne koty.