Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Spotkanie opłatkowe z rodzinami – 2015
wigiliar (2)

    Wigilia i Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w ciągu roku. Czas, któremu towarzyszy wyjątkowa atmosfera i nastrój, kiedy odżywają w nas pozytywne uczucia, zacieśniają się rodzinne więzi.


    Ten wyjątkowy, pełen miłości, ciepła i wzruszeń nastrój towarzyszył spotkaniu opłatkowemu  w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Tradycyjnie już w niedzielę poprzedzającą Wigilię, mieszkańcy zapraszają swoich najbliższych, rodziny, znajomych i opiekunów , by wspólnie z nimi  dzielić radość Bożego Narodzenia.
    Tak też było 20 grudnia 2015 r. Już od wczesnych godzin rannych mieszkańcy, którzy w tym dniu starali się wyglądać wyjątkowo ładnie , z niecierpliwością czekali na swoich najbliższych.
    Na sali wielofunkcyjnej przygotowywali  stół dla gości, dekorowali salę, trwały ostatnie powtórki przed występem.
    Przed godziną 11 sala  zapełniła się gośćmi, którzy w tym roku wyjątkowo dopisali. Spotkanie rozpoczął P. Seweryn Chruściński – dyrektor, który w imieniu mieszkańców i pracowników powitał  rodziny mieszkańców. Następnie  o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem, znaczeniu symboli związanych z tymi świętami przypomnieli w trakcie programu jasełkowego nasi  mieszkańcy – członkowie zespołu OSKAR. U niejednego widza pojawiły się łzy wzruszenia.
Po życzeniach złożonych przez dyrektora Domu  nastąpił najważniejszy moment – dzielenie się opłatkiem – symbolem przebaczenia i pojednania,  znakiem miłości i pokoju. Ten podniosły  gest wyraża chęć bycia razem w zgodzie i harmonii.
A później- przy wspaniałych ciastach upieczonych w pracowni kulinarnej- wspólnym rozmowom i śmiechom nie było końca. Na zakończenie goście otrzymali od Mikołaja upominki przygotowane  przez mieszkańców w pracowniach plastycznej i florystycznej.
Takie chwile, jak w minione niedzielne przedpołudnie, spędzone z najbliższymi, tymi, których darzymy bezgraniczną miłością, są dla nas wszystkich „siła napędową” na cały rok, momentami najcenniejszymi wżyciu. Chwile te na zawsze zostają utrwalone nie tylko na zdjęciach, ale przede wszystkim w sercach i pamięci mieszkańców.
 
A. Krzysztofik
powrót

Kalendarz

 Lipiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa