Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

X Powiatowa Wigilia Integracyjna w Błoniu
wigiliabb

    18 grudnia 2015 r. w Centrum Kultury w Błoniu odbyła się Jubileuszowa 10 Powiatowa Wigilia Integracyjna .


    Organizatorami spotkania byli: Krajowe Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” i Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach oraz Centrum Kultury w Błoniu. Gospodarzem Wigilii był P. Zenon Reszka – Burmistrz Błonia a honorowy patronat objął P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni.
    W  to grudniowe popołudnie spotkali się przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych, duchowieństwa, organizacji i instytucji pozarządowych, placówek oświatowych i pomocowych  a także osoby niepełnosprawne i mieszkańcy miasta i gminy Błonie.
    Jubileusz rozpoczął się od występu muzyków związanych z Krajowym Stowarzyszeniem „Przyłącz się do nas” i Domem Pomocy Społecznej w Bramkach, którzy przenieśli gości w wyjątkowy nastrój  świąt Bożego Narodzenia.
    Okazją do wspomnień  i przypomnienia historii minionych Wigilii była prezentacja multimedialna.  W ten wyjątkowy Jubileusz nie mogło zabraknąć podziękowań , które  P. Beata Godzina – Prezes Stowarzyszenia – skierowała do pomysłodawcy i organizatora – P. Seweryna Chruścińskiego, dyrektora Domu Pomocy Społecznej oraz osób, które przez wszystkie lata aktywnie wspierali te spotkania . Na ręce przedstawiciele władz powiatowych i gminy Błonie przekazała upominki przygotowane przez osoby niepełnosprawne. Przypominając ideę przyświecająca Wigilii, P. Beata Godzina podkreśliła „ Te spotkania są przykładem pełnej integracji, bez względu na bariery łączymy się w jedną rodzinę – rodzinę osób życzliwych”.
    Świąteczne życzenia  uczestnikom spotkania przekazali P. Jan żychliński – starosta Warszawski Zachodni, P. Zenon Reszka Burmistrz Błonia oraz P. Dariusz Sitarski – dyrektor Centrum Kultury w Błoniu.
    Nie zabrakła również Betjemskiego światła pokoju- symbolu ciepła, miłości, pokoju i nadziei, które mieszkańcom powiatu i gminy Błonie przekazali harcerze z ZHP Hufiec Błonie.
    Tegoroczny Jubileusz uświetniły dwa występy osób niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach oraz  Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu. Piękny koncert kolęd na dzwonkach na długo pozostanie w pamięci uczestników Wigilii.
    Nie zabrakło słowa bożego, głoszonego przez Księży Dekanatu Błońskiego a także dzielenia się opłatkiem.
    Niewątpliwą atrakcją spotkania była szopka bożonarodzeniowa, gdzie zagościły zwierzęta z bramkowskiego Mini ZOO. Uroczystość uświetnił tort jubileuszowy, który przybrał kształt choinki.
    Dziękujemy wszystkim, którzy przez minione 10 lat wspólnie z osobami niepełnosprawnymi obchodzili wyjątkowe święto, jakim jest Boże Narodzenie.
 
B.G.
powrót

Kalendarz

 Lipiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa