Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Jarmark Bramkowski 2015

    Przełom sierpnia i września to czas zbiorów plonów: warzyw, owoców, zbóż. A gdzie plony najlepiej się prezentują, jak nie na jarmarku?


    Od czterech lat Warsztat Terapii Zajęciowej  prowadzony przez Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas”  oraz Dom Pomocy Społecznej w Bramkach organizują „Jarmark Bramkowski”. To jesienne święto jest   czasem spotkań dla osób niepełnosprawnych: uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz domów pomocy społecznej.
    16 września 2015 r. na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych Centrum Terapii Zajęciowej w Bramkach zgromadzili się przedstawiciele 15 takich placówek.Dla uczestników spotkania organizatorzy przygotowali szereg zajęć warsztatowych, których celem było przybliżenie ludowej tradycji regionu Łowicza. Zajęcia, którym chętnie oddawały się nasze prababki – wycinanki łowickie, wykonywanie ozdób z bibuły,  tkanie na krośnie – spotkały się z dużym zainteresowaniem  gości.  Ponadto uczestnicy rzeźbili w dyni,  szyli lalki, sprawdzali swoje umiejętności sportowe a także szczęście poszukując skarbu czy też biorąc udział w kole fortuny. Charakter imprezy podkreślała również sceneria i dekoracja. W tym dniu w Bramkach można było obejrzeć replikę ludowej chaty łowickiej, tradycyjnych uli czy też wozów konnych.
    Uczestnicy Jarmarku Bramkowskiego mogli również posmakować ciekawych przetworów , marynat i ciast, które wystawiali uczestnicy Warsztatów Terapii w Bramkach, Czubinie, Sadowej oraz Zakrzewie a także Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu i Czubinie oraz Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Syrop z pędów  sosny, syrop z mniszka lekarskiego, piernikowe powidła, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym to tylko jedne  z wielu smakołyków, które w tym dniu rozpieszczały nasze kubki smakowe.
    Podsumowując  Jarmark Bramkowski  P. Jolanta Stępniak- przedstawiciel Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, podkreśliła  rolę tego typu spotkań w integracji osób niepełnosprawnych, w ich rehabilitacji społecznej.
    Wszyscy uczestnicy spotkania , jak również zaproszeni goście _ P. Jerzy Wójcik – przewodniczący Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego, P. Andrzej Wołczyński – członek Zarządu , P. Barbara Gębala – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim wraz z pracownikami  oraz  p. Bożena Wronikowska – kierownik OPS w Ożarowie Mazowieckim , świetnie bawili się podczas „Wesela Łowickiego”. Program artystyczny o takim tytule przygotowali i przedstawili  mieszkańcy DPS oraz uczestnicy WTZ w Bramkach. Na weselu przygrywała Kapela ludowa Wuja Z ze Skierniewic.
    Mnogość przygotowanych zajęć, wszechobecna muzyka, bliskość natury i zwierząt ,  baloniki, koło fortuny , wspaniała słoneczna pogoda pozwoliły wszystkim poczuć się jak na prawdziwym Jarmarku, sprzyjały również wspaniałej atmosferze i zabawie.  Wyjeżdżając z Bramek zadowoleni goście solennie obiecali , że za rok na pewno przyjadą na kolejne spotkanie.
 
Anna Krzysztofik
powrót

Kalendarz

 Czerwiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa