Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

W jeden dzień dookoła świata!
DSC_1197

Ostatni tydzień czerwca to początek wakacji, czas urlopów, odpoczynku, wojaży.

To właśnie podróże stały się tematem przewodnim tegorocznego Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego Wianki 2024 r, które od 13 lat organizuje Dom Pomocy Społecznej w Bramkach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bramkach.

Honorowy Patronat nad spotkaniem objął P. Romuald Reszka – Starosta Warszawski Zachodni.


Według powszechnego przesądu trzynastka jest liczbą pechową, jednak w tym przypadku było zupełnie odwrotnie. A to  z kilku powodów. Po pierwsze w spotkaniu zorganizowanym 25 czerwca uczestniczyło aż 29 placówek pomocowych  z terenu niemal całej Polski. Po drugie mieliśmy przyjemność gościć wielu przedstawicieli jednostek działających w obszarze pomocy społecznej i samorządów, m. in:  MCPS, przedstawicieli Zarządu, jednostek organizacyjnych oraz burmistrzów i wójtów z  Powiatu Warszawskiego Zachodniego, lokalnych szkół i instytucji  pozarządowych oraz sponsorów.  Gościem honorowym tegorocznych Wianek była ikona polskiej sceny muzycznej
P. Alicja Majewska, matka chrzestna i przyjaciel naszego Domu.

Uczestnicy spotkania mogli odwiedzić m.in.:  Japonię– gdzie poznawali sztukę składania papieru – origami, Luwr we Francji w którym zorganizowano plener malarski, a w Indiach poznawali tajniki tańca orientalnego. Mogli przejść się po murze chińskim czy zwiedzić piramidę w Gizie.

Jednym z elementów podróży dookoła świata było poznawanie znaków innych krajów,
dlatego też nie mogło zabraknąć pizzy serwowanej przez kucharza we włoskiej pizzerii, croisantów i wybornej kawy proponowanej w kawiarence francuskiej czy też napoi z palemką, którymi można było się orzeźwić na hawajskiej plaży. Przy Big Benie można było odpocząć rozkoszując się angielską herbatką.

Nie zabrakło również kultywowania rodzinnej tradycji Nocy świętojańskiej, a spotkanie nie mogło się odbyć bez plecenia wianków, które świtezianki puszczały na naszym stawie.

W podsumowaniu nasze podróż dookoła świata mieszkańcy DPS w Bramkach oraz uczestnicy WTZ w Bramkach zaprosili gości na program artystyczny – lot Bramlainerem, w czasie którego usłyszeliśmy najbardziej znane przeboje z różnych krajów,  spotkaliśmy kowbojów, tancerki samby, szejka arabskiego czy włoskiego mafiaso . Byliśmy również świadkami wybuchu wulkanu.


Uczestnicy spotkania otrzymali ekwipunek niezbędny w trakcie podróży- książkę z najciekawszymi miejscami na świecie- by wybrać kierunek kolejnej podróży, globusy, by wytyczyć jej trasę a także walizkę z niespodzianką. 

Zorganizowanie naszego spotkania było możliwie nie tylko dzięki pracy organizatorów ale również dzięki życzliwości sponsorów, którzy przekazali artykuły spożywcze, ufundowali nagrody czy materiały do dekoracji i zajęć. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.Podróż dookoła w jeden dzień minęła bardzo szybko i dostarczyła uczestnikom  wielu atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Czekamy na Was za rok –  mamy nadzieję, że przyjedziecie, a my już dziś planujemy kolejne atrakcje .

 

powrót

Kalendarz

 Lipiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa