Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Uroczyste pożegnanie z okazji przejścia na emeryturę p. Seweryna Chruścińskiego – Dyrektora DPS w Bramkach.
417528375_122132111612184984_3414676186877747608_n

12 marca – ten dzień w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach obfitował w wiele wzruszeń, serdecznych słów, gratulacji i uznania. W tym dniu miało miejsce niezwykłe spotkanie zorganizowane z okazji uroczystego przejścia na emeryturę wieloletniego Dyrektora naszego Domu – Pana Seweryna Chruścińskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Jego Ekscelencji Księdza  Biskupa Rafała Markowskiego, Pana Jana Żychlińskiego – Starosty Warszawskiego Zachodniego, oraz wielu licznych przedstawicieli władz i grono przyjaciół, z którymi przez wiele lat pan dyrektor współpracował. Gratulacje złożyła również najbliższa rodzina.


47 lat pracy na tym stanowisku, to nie tylko lata doświadczenia i wielu zasług oraz innowacji, ale także wiele lat misji  jaką jest pomoc i służba drugiemu człowiekowi. Podczas spotkania padły takie określenia jak budowniczy, wizjoner, podróżnik, propagator wartości kulturalnych, a także katolickich tradycji. W życiorysie przedstawionym podczas spotkania można było odnaleźć mocne i wyczerpujące uzasadnienie tych słów. To z  inicjatywy P. Seweryna Chruścińskiego powstał Dom Rodzinny w Górnej Wsi oraz Hostel. Dzięki jego zaangażowaniu nastąpiła również wielka rozbudowa  budynku głównego Domu oraz budowa nowej filii naszego Domu w Czubinie. P. Seweryn Chruściński  wykraczał swoimi wizjami wiele dekad do przodu, co zaowocowało powołaniem Warsztatów Terapii Zajęciowej, a w późniejszym czasie Centrum Terapii Zajęciowej, gdzie mieszczą się Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz pracownie terapeutyczne naszego Domu. To pozwoliło na rozszerzenie form terapii  o między innymi Mini Zoo czy tężnię.  Podróżnicza pasja pana Dyrektora została zaszczepiona także naszym mieszkańcom. To właśnie pan Dyrektor założył w naszym Domu drużynę nieprzetartego szlaku, z którą wyjeżdżał na obozy oraz biwaki. Przez te 47 lat mieszkańcy przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz,  zawitali także do Włoch, Francji czy Węgier. Te podróże zaowocowały wieloma przyjaźniami i kontaktami z placówkami z Polski i zagranicy. P. Seweryn dbał również o realizację potrzeb kulturalnych. Dlatego też częstymi gośćmi w naszym Domu byli artyści, chóry, Orkiestry czy teatrzyki. Był ponadto pomysłodawcą Przeglądów Działalności Artystycznej Domów Pomocy Społecznej w Zdworzu,  dziś tradycję tę kontynuujemy organizując Bramkowskie Spotkania Integracyjne Wianki. Istotnym elementem działalności pana Dyrektora było krzewienie katolickich tradycji wśród naszych mieszkańców, dlatego też naturalnym dla nas  było nadanie w 2014 r naszemu Domowi imienia Ks. Kardynała Józefa Glempa, który odwiedzał nas wielokrotnie.

To tylko telegraficzny skrót wszystkich zasług, które mają również swe potwierdzenie w licznych odznaczeniach i medalach. Ale w dniu uroczystości, P. Dyrektor otrzymał mam nadzieję najbardziej wartościowe odznaczenie przyznane przez mieszkańców i pracowników za serce, które pan Dyrektor zostawił w murach naszego DPSu. Nie zabrakło również upominku artystycznego od  naszych Mieszkańców, ciepłych życzeń od Personelu, a także tortu przygotowanego przez naszą Pracownię Kulinarną.

W dniu odejścia na emeryturę nominowano nowego Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Z rąk P. Jana Żychlińskiego nominację tę otrzymała P. Beata Godzina, dotychczasowy zastępca, która pracuje na rzecz  Domu od 40 lat. Życzymy wiele sukcesów i pasji podczas pełnienia tak zaszczytnej funkcji.

 

powrót

Kalendarz

 Lipiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa