Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

WIANKI 2023
B37

 

Dawno, dawno temu, a może wcale nie dawno?! I nawet nie tak daleko, a po sąsiedzku- była sobie niezwykła kraina- Królestwo Bramkolandii.

Wszyscy żyli tu szczęśliwie i beztrosko, aż pewnego dnia zła Wróżka rzuciła zaklęcie i zamknęła wszystkie Królestwa… Nikt nie urządzał balów, nie przyjmował gości, czekając aż ktoś wreszcie zrzuci czteroletnią klątwę. Mijały dni, a nawet lata… aż złe czary straciły swą moc. Radość ponownie zagościła do Królestwa Bramkolandii. Odbył się niezwykły bal, na którym pojawili się wyjątkowi goście ze wszystkich stron świata i sąsiednich królestw”

 


 

Takimi słowami powitaliśmy uczestników XII Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego Wianki 2023 r. A w tym roku było wyjątkowe - bo baśniowe. Organizatorzy - czyli Dom Pomocy Społecznej w Bramkach oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Bramkach dołożyli wszelkich starań, aby uczestnicy na długo zapamiętali to spotkanie. Dzięki wspaniałym dekoracjom wykonanym w pracowniach terapeutycznych, show przygotowanemu przez agencje Elza mogliśmy powrócić do najcudowniejszych chwil w naszym życiu, czasów dzieciństwa i beztroski. Na uczestników czekały bajkowe postaci: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków, Flinstonowie, Pszczółka Maja, Gargamel.

Mieszkańcy Domu wraz z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej na tę okazję przygotowali specjalny program artystyczny na który zaprosili księżniczki z różnych stron świata. Nie zabrakło tradycyjnego korowodu z Wiankami jak również królewskiego balu.

Spotkanie honorowym Patronatem objął P. Jan Żychliński - Starostwa Warszawski Zachodni. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli jednostek organizacyjnych Powiatu, gmin oraz zaprzyjaźnionych placówek organizacyjnych i pomocowych.

Wianki spotkały się z dużym zainteresowaniem. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli mieszkańcy z 23 domów pomocy społecznej z całej Polski oraz wychowankowie trzech placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych z województwa mazowieckiego.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli się spotkać. Do zobaczenia.

A.K.

 

powrót

Kalendarz

 Maj 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa