Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Niektórzy ludzie czynią świat wyjątkowym tylko dlatego, że są.
DSC_0297

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bramkach mają ogromne szczęście, że w swoim otoczeniu napotykają wyjątkowe osoby, pełne ciepła, życzliwości, empatii. Osoby, które w tych trudnych czasach chcą się z nimi podzielić tym co mają najcenniejsze - swoim czasem, sercem i bezinteresowną pomocą.


Szczególnie mieliśmy okazję poczuć to w okresie Bożego Narodzenia, kiedy na naszych mieszkańców spłynął ogrom tych bezcennych darów.
Zaczęło się 3 lata temu, kiedy to z inicjatywy Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Ks Jana Twardowskiego w Bożej Woli rozpoczęła się akcja aniołek dla DPS. Nasi mieszkańcy przygotowywali listy do Świętego Mikołaja, a dzieci wraz z rodzicami, przygotowali paczki dla konkretnej osoby. Zaangażowanie tych ludzi dobrej woli było i nadal jest ogromne. W tym roku do tej akcji przyłączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obronców Warszawy w Ożarowie Mazowieckim. 
Nasi mieszkańcy z niecierpliwością czekali na świąteczne paczki, a gdy już je otrzymali to ich radości nie da się opisać słowami. Uśmiech nie schodził z ich twarzy. 
Również dzieci z okolicznych przedszkoli m.in.:
- Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi w Błoniu,
- Przedszkole nr 4 "Stokrotka" w Błoniu,
- Gminnego Przedszkola w Cegłowie,
- Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu,
nie zapomnieli o naszych mieszkańcach, w więkoszości osobach samotnych, bez rodzin.
Przygotowane przez nich karty świąteczne z życzeniami pozwoliły podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Bramkach poczuć, że nie są sami, że ktoś o nich myśli i pamięta.
Świąteczne paczki i życzenia to nie jedyny dar, jaki mieszkańcy otrzymali. Po raz pierwszy w tym roku zgłosili się do placówki pracownicy firmy Borg Werner w Passie, którzy zaoferowali swoją pomoc. W ramach wolontariatu zakupili niezbędne materiały i pomalowali cztery pokoje mieszkalne.
Wszystkich którzy pamiętają o naszych mieszkańcach nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, życzymy by ten wyjątkowy czas był pełen radości serca i ducha, a świąteczne dni niech będą dniami wzmacniającymi nadzieję.
Nowy Rok niech przyniesie wiele dobra i przyjemności.

A. Krzysztofik

powrót

Kalendarz

 Luty 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa