Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Bramkowskie Integracyjne Spotkanie „Wianki 2019” w rytmach disco polo.
DSC_0743

„Lubię na czas Wianek przyjeżdżać do Bramek, tu zabawa fajna jest i przyjaciół grupa fest”-  takimi słowami piosenki gospodarze powitali uczestników XI Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego WIANKI 2019. A grupa przyjaciół, którzy tradycyjnie spotykają się w Bramkach w czerwcu, jest coraz większa. W tym roku na Wianki przyjechali przedstawiciele 31 placówek pomocowych: domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów pomocy społecznej z pięciu województw: mazowieckiego, pomorskiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko – mazurskiego.


Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „gala disco polo” i miało charakter festynu.              W rytmach wszechobecnej muzyki uczestnicy korzystali z zajęć plastycznych, sportowych, studia tatuażu i wizażu, wykonywali figury z balonów. Dla miłośników discopolo przygotowano kącik „Jaka to melodia”, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę i znajomość największych przebojów. Chwile spędzone w Bramkach uczestnicy mogli utrwalić wykonując zdjęcia w foto-budce.  Na wszystkich czekały smakołyki  rodem z festynu: hot-dog, zapiekanki, popcorn, gofry, lody i zimne napoje. 

Niewątpliwą atrakcją tegorocznych Wianek był koncert zespołu „Na plus” , który porwał wszystkich uczestników do wspólnej zabawy i tańca.Nie zabrakło również tradycyjnego wykonywania wianków, które w uroczystym , barwnym korowodzie zostały przeniesione nad staw i przy akompaniamencie muzyki, puszczone na wodę. 

Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe   statuetki i upominków, które wręczył P. Jana Żychliński – Starosta Warszawski Zachodnie- honorowy patron spotkania oraz P.  Marek Książek– burmistrz Błonia.

Podsumowaniem spotkania był program artystyczny, który przygotowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bramkach oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu. Była to prawdziwa gala, niesamowite show. W blasku jupiterów, laserów, w obłokach dymu nasi artyści prezentowali takie przeboje jak   „ Wymarzona”, „Miłość w Zakopanem”, Przez twe oczy zielone”, „Bałkanica’ i wiele innych. Nogi same niosły do tańca!.

Muzyka łagodzi obyczaje , łączy pokolenia, sprzyja integracji i nawiązaniu nowych znajomości. Tak też się stało podczas Wianek , 28 czerwca 2019 r w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach, gdzie spotkali się i  wspólnie spędzili radosny czas  przedstawiciele  lokalnych władz samorządowych oraz  szkół i przedszkoli, organizacji i instytucji pozarządowych z Błonia, pracownicy placówek pomocowych,  społeczność lokalna oraz osoby niepełnosprawne. Organizatorzy Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego Wianki 2019 – tj. Dom Pomocy Społecznej w Bramkach oraz Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas”  w Bramkach już dziś zapraszają na kolejne spotkania słowami tegorocznej piosenki przewodniej 

„Więc wspominaj te spotkania

Chwile rozmów, zabaw, grania

A gdy będzie smutno ci

To przyjeżdżaj do nas dziś”

                                                                                                               

A. Krzysztofik

powrót

Kalendarz

 Lipiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa