Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Tradycyjna Wigilia w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach 2017
DSC_0192

Są takie Święta w naszym kalendarzu, na które każdy czeka przez cały rok. Bez względu na to ile mamy lat wszystkim udziela się magia, która niezaprzeczalnie towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia. To czas nadziei, czas kiedy nikt nie chce i nie powinien być sam. Dlatego w ten wyjątkowy wieczór Wigilijny, który zorganizowano 22 grudnia, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bramkach wraz z Dyrekcją i pracownikami oraz zaproszonymi gośćmi zasiedli do wspólnej wieczerzy.


Jest nam niezmiernie miło, że tradycję spędzania wieczerzy wigilijnej od kilku lat podtrzymuje Biskup Archidiecezji Warszawskiej Ks Rafał Markowski. W tym roku już po raz czwarty zasiadł z nami do wigilijnego stołu. Podczas Wigilii w Domu Pomocy Społecznej przy stole zasiedli przedstawiciele wielu środowisk, którzy na co dzień wspierają naszą placówkę. Nie mogło zatem zabraknąć P. Jana Żychlińskiego – Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego wraz z członkami zarządu. Swoją obecnością zaszczycił nas również ksiądz Dziekan Dekanatu Błońskiego wraz z proboszczami z pobliskich parafii, oraz P. Jerzy Wójcik – Przewodniczący Rady Powiatu warszawskiego Zachodniego i wielu innych ludzi dobrej woli.  Należy podkreśli, że to dzięki naszym honorowym gościom ta placówka ma szanse tak prężnie się rozwijać, by służyć swoim podopiecznym. Dziękujemy, że znaleźli Państwo czas dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bramkach i na wspólne świętowanie.

Spotkanie wigilijne rozpoczął tradycyjnie od powitań i ciepłych życzeń P. Seweryn Chruściński – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bramkach, który następnie zaprosił wszystkich do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez mieszkańców i pracowników tejże placówki. Spektakl ukazywał historię Bożego Narodzenia opowiedzianą przez babcię, w którą znakomicie wcieliła się nowa mieszkanka Domu. Potem nadszedł najważniejszy moment, kiedy usłyszeliśmy Słowo Boże i dzieliliśmy się opłatkiem, czyli chlebem miłości. Podniosłości tej chwili sprzyjał radosny gwar najszczerszych życzeń i cichy śpiew kolęd. Tego wieczoru odwiedził nas również Mikołaj, który obdarował wszystkich upominkami i wywołał uśmiech wśród oczekujących go mieszkańców.

Radość, która płynie z tych najpiękniejszych świątecznych chwil daje nam siłę na cały kolejny rok, w którym oby nikomu z nas nie zabrakło miłości, nadziei i bliskości najukochańszych osób.

Malwina Skrońska

powrót

Kalendarz

 Lipiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa