Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

XII Powiatowa Wigilia Integracyjna w Błoniu

Dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bramkach magia Świąt Bożego Narodzenia zawsze udziela się już od pierwszych dni grudnia. Natomiast Powiatowa Wigilia Integracyjna w Błoniu niezmiennie rozpoczyna nasz okres wigilijnych spotkań i kolędowania. W tym roku została zorganizowana 14 grudnia w Miejskim Centrum Kultury i jak zawsze było magicznie. Organizatorami spotkania byli: Centrum Kultury w Błoniu, Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach oraz Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas”. Gospodarzem spotkania był  P. Zenon Reszka Burmistrz Błonia, a honorowym patronem P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni.


Uroczyste spotkanie rozpoczęły kolędy i znane melodie świąteczne w wykonaniu terapeutów na co dzień pracujących w placówkach związanych z Krajowym Stowarzyszeniem „Przyłącz się do nas”. Jednak tego dnia największą uwagę  wzbudzili konferansjerzy. W tym roku Wigilię poprowadziła para uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bramkach.  Ich profesjonalizm i klasa z jaką poruszali się na scenie zachwyciła publiczność a jednocześnie był to przykład na to, że osoby z różnymi dysfunkcjami mogą pokonywać wszelkie bariery jeśli tylko otworzą się na wsparcie, jakie otrzymują na co dzień w swoich placówkach. Tego dnia, mimo że nie było tradycyjnych Jasełek poczuliśmy ciepły klimat nadchodzących Świąt dzięki nastrojowym wierszom i kolędom naszych zaprzyjaźnionych artystów, którzy jednocześnie byli współorganizatorami tegoż wydarzenia. Na błońskiej scenie wystąpili również podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Przeczytali wzruszający wiersz o „chlebie miłości”, którym jest wigilijny opłatek.

Świąteczne życzenia dla wszystkich uczestników spotkania przekazali: P. Paweł Białecki – Wicestarosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, gospodarz – P. Zenon Reszka – Burmistrz Błonia oraz organizatorzy – P. Dariusz Sitarski – dyrektor Centrum Kultury   w Błoniu, P. Seweryn Chruściński – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. P. Beata Godzina – Prezes Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” wyraziła wdzięczność i podziw dla osób niepełnosprawnych, które w tym roku tak aktywnie uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu. Podkreśliła, że jest to kolejny krok w rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Dopełnieniem podziękowań i życzeń były świąteczne choinki przygotowane w ramach zajęć terapeutycznych.

Odbyła się również tradycyjna wieczerza wigilijna z barszczem i pierogami, a w tle słychać było radosny gwar rozmów i cichy śpiew kolęd.

            Dziękujemy  wszystkim organizatorom, za to, że mogliśmy tego dnia uczestniczyć w spotkaniu, bez którego nie wyobrażamy już sobie tych najpiękniejszych Świąt w roku.

  1. Skrońska

 

powrót

Kalendarz

 Kwiecień 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa