Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Bramkowska Gala Oskarowa.
Wianki2017_18

„W czerwcu w Bramkach jest impreza, każdy tu na Wianki zmierza . Choć tematy różne są, zawsze dają wielkie show”- tymi słowami piosenki 20 czerwca 2017 r zostali przywitani uczestnicy         IX Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego Wianki 2017.


Gospodarze imprezy : Dom Pomocy Społecznej w Bramkach oraz Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas” w tym roku przygotowali wyjątkowe show – Galę Oskarową.

Już od samego wejścia czuć było magiczną, filmową  atmosferę. Widoczny z oddali napis Bramkiwood, telewizyjny wóz transmisyjny, słupy ogłoszeniowe zapełnione plakatami reklamującymi różne filmy, aleja gwiazd, czerwony dywan przed sceną  oraz ścianka do wykonywania zdjęć wprowadziły gości w „Magiczny świat ekranu” . Uczestnicy  mogli odwiedzić specjalnie zaaranżowane na ten dzień makiety- scenki  z najpopularniejszych filmów-, takich jak: Flinstonowie, Noce i dnie, Sami swoi, Skrzypek na dachu, Zorro, Spiedrman, Czterej pancerni i pies i inne.

Dla gości –  mieszkańców domów pomocy społecznej , warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy przygotowano również szereg zajęć warsztatowych, które miały przybliżyć pracę w telewizji. Nie zabrakło więc warsztatów  z charakteryzacji, wizażu, przygotowania strojów filmowych czy też zajęć inspirowanych współczesnymi programami telewizyjnymi, takimi jak: Masterchef, Ewa gotuje, Taniec z gwiazdami, Idol, Rzeczy od nowa, Dorota was urządzi, itp. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia filmowe prowadzone przez                    P. Joannę Lissner oraz P. Zbigniewa Borka – aktorów  filmowych i  teatralnych.  Miłośnicy historii spotkali się „ W starym kinie”  a osoby lubiące ryzyko w „Familiadzie”.  Relaks i wzmocnienie ciała zapewniała filmowa kawiarenka.

Wielką gale Oskarową podsumowującą spotkanie uświetnili m.in.: - P. Kinga Gajewska-Płochocka, - poseł na sejm RP, P. Jan Żychliński Starosta Warszawski Zachodni- honorowy patron spotkania wraz z członkami Zarządu oraz Radnymi Powiatu,  P. Marek Książek – burmistrz Błonia,             P. Barbara Gębala – dyrektor oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ożarowie Mazowieckim, Ks. Tadeusz Jaworski- proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Błoniu, kierownicy ośrodków pomocy społecznej z terenu naszego powiatu. Licznie przybyli również przedstawiciele jednostek organizacyjnych i służb mundurowych Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, placówek szkolno-wychowawczych z gminy Błonie oraz wielu placówek pomocowych, instytucji i organizacji, którzy na co dzień współpracują z Domem Pomocy Społecznej i Krajowym Stowarzyszeniem „Przyłącz się do nas: w Bramkach.  Pozdrowienia i życzenia uczestnikom spotkania przesłali również aktorzy i piosenkarze: P. Teresa Lipowska, P. Emilian Kamiński oraz Alicja Majewska.

Gościem specjalnym spotkania był P. Jerzy Janeczek – aktor filmowy i teatralny, przez wiele lat współpracujący z Teatrami Powszechnym, Na Woli i Dramatycznym, niezapomniany Wicia Pawlak z „Samych swoich”. To właśnie z jego rąk przedstawiciele 29 placówek -  z terenu województwa mazowieckiego, warmińskiego - mazurskiego, podkarpackiego i podlaskiego-  w blasku fleszy odbierali swoje Oskary. Nie zabrakło upominków, a wśród nich plakatów ze zdjęciami sławnych aktorów z ich oryginalnymi autografami.  Statuetkę , jako podziękowanie za wsparcie oraz honorowy Patronat otrzymał również Pan Żychliński Starosta Warszawski Zachodni.

A skoro były Oskary to nie mogło obyć się bez pokazu filmu. Takowy też, pod tytułem „Magia szklanego ekranu w krzywym zwierciadle”,  przy pomocy instruktorów i terapeutów , przygotowali mieszkańcu Domu Pomocy Społecznej w Bramkach oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach. Premiera spotkała się z życzliwym przyjęciem i aplauzem widzów a także wysoką oceną ze strony profesjonalistów w tej dziedzinie.

Aby zachować tradycję Bramkowskich Spotkań Integracyjnych Wianki, jak co roku zorganizowano barwny, rozśpiewany korowód, w czasie którego uczestnicy spotkania przenieśli przygotowane przez siebie wianki i puścili je na wodę.  Ludowe i  biesiadne rytmy zachęciły gości do wspólnej zabawy pełnej niespodzianek, połączonej z konkursami i zabawami. Afterparty w filmowym stylu trwało do późnych godzin popołudniowych.

Dziękujemy władzom,  sponsorom i wszystkim ludziom dobrej woli za ich wsparcie rzeczowe i finansowe, które umożliwiło zorganizowanie tak wspaniałej Gali Oskarowej.

 

A.Krzysztofik

powrót

Kalendarz

 Czerwiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa