Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

XI Powiatowa Wigilia Integracyjna
ewew

XI Powiatowa Wigilia integracyjna Błonie 2016

 

Boże Narodzenie to chwile bardzo upragnione przez wszystkich ludzi, chwile radosne i pokrzepiające.  W tym czasie otwieramy  swe serca i myślimy  o bliźnich.  Te święta , choć nie wzbogacają o ziarnko srebra czy złota, to przynoszą niejedno dobro i  wiele radości.

15 grudnia 2016 r w godzinach popołudniowych taką radością, ciepłem i serdecznością wypełnione było Centrum Kultury w Błoniu. Tego popołudnia już po raz  11 odbyła się Powiatowa Wigilia Integracyjna  Błonie 2016. Organizatorami spotkania byli: Centrum Kultury w Błoniu, Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach oraz Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas”. Gospodarzem spotkania był  P. Zenon Reszka Burmistrz Błonia, a honorowym patronem P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni.


Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz powiatowych, samorządowych, księży, przedstawicieli organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i pomocowych. Licznie przybyli mieszkańcy Błonia, osoby niepełnosprawne wraz      z rodzinami i opiekunami.

XI Powiatową Wigilię Integracyjną Błonie 2016 rozpoczął integracyjny koncert polskich kolęd w wykonaniu uczestników  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach oraz muzyków związanych z Krajowym Stowarzyszeniem „Przyłącz się do nas” i Domem Pomocy Społecznej w Bramkach.

Świąteczne życzenia dla wszystkich uczestników spotkania przekazali Honorowy Patron  P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni, gospodarz – P. Zenon Reszka – Burmistrz Błonia oraz organizatorzy – P. Dariusz Sitarski – dyrektor Centrum Kultury  w Błoniu, P. Seweryn Chruściński – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bramkach.  P. Beata Godzina – Prezes Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” na ręce przedstawicieli władz samorządowych powiatowych i gminnych przekazała słowa podziękowania za całoroczną współpracę i wpieranie działań stowarzyszenia. Dopełnieniem podziękowań                  i życzeń były świąteczne stroiki oraz upominek muzyczny przygotowany przez osoby niepełnosprawne.

Punktem kulminacyjnym XI Powiatowej Wigilii Integracyjnej było dzielenie się opłatkiem, znaczenie którego podkreślali obecni na tym spotkaniu Ksiądz  Prałat Tadeusza Jaworski  Proboszcz Parafii Narodzenia Pańskiego w Błoniu, Ks. Kanonik Tadeusz Gałecki Proboszcz Parafii Świętej  Trójcy w Błoniu, Ks. Kanonik Grzegorz Wieteska- Proboszcz Parafii                 Św. M. Kolbego w Bramkach.

Nie zabrakło również betlejemskiego światełka pokoju- symbolu ciepła, miłości i nadziei, które mieszkańcom powiatu i gminy Błonie przekazali harcerze z ZHP Hufiec Błonie. Organizatorzy nie zapomnieli o  tradycyjnych Jasełkach, które przygotowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu a także o szopce  bożonarodzeniowa, gdzie zagościły zwierzęta  z bramkowskiego Mini ZOO.

Na stołach wigilijnych nie zabrakło barszczyku, pierożków czy makowcy,  wokół słychać było dźwięki kolęd,  a twarze uczestników zdobił uśmiech.

Takiej radości, nadziei i wzajemnej życzliwości, jaka towarzyszyła wszystkim podczas XI Powiatowej Wigilii Integracyjnej życzymy nie tylko w święta Bożego Narodzenia, ale  każdego dnia.

 

 

powrót

Kalendarz

 Kwiecień 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa