Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Wielka Gala Integracji 2016
hipis_3

Wielka Gala Integracji  pod hasłem „Sprawni w pracy”  już za nami!

19 listopada 2016 r. w warszawskiej hali Arena Ursynów odbyła się coroczna, dwudziesta pierwsza już uroczysta Wielka Gala Integracji, której w tym roku przyświecało hasło: „Sprawni w pracy” . Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wśród zaproszonych gości znalazło się również siedemnastu podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Bramkach wraz z opiekunami. Było to dla naszej placówki ogromne wyróżnienie. Tegoroczna Wielka Gala Integracji połączona była z obchodami 25-lecia polskiego systemu rehabilitacji zawodowej i społecznej, który w założeniu ma mobilizować pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych, a jednocześnie aktywizować takie osoby do poszukiwania pracy.


 

Prowadzącymi imprezę byli znani dziennikarze i prezenterzy telewizyjni: Paulina Chylewska i Tomasz Wolny.

Gala podzielona została na dwie części – oficjalną i artystyczną. Podczas części oficjalnej odczytany został list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z przesłaniem do wszystkich, aby nasz kraj i jego gospodarka coraz bardziej sprzyjały osobom z niepełnosprawnościami i aby również dzięki ich pracy – mogły się one nadal pomyślnie rozwijać. Publiczność wysłuchała również przemówienia Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz, Która przedstawiła raport z prac podjętych na rzecz poprawy funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami. Wręczono również nagrody Stowarzyszenia Integracji dla instytucji i firm prywatnych , których działania sprzyjają działalności i celom organizatora gali.

Druga część – artystyczna dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Po wysłuchaniu występu niewidomego pianisty z Chin, uczestnika ubiegłorocznego konkursu chopinowskiego – Xin Luo, na scenie zabrzmiały znane zespoły: Video oraz Feel. Wszyscy przyłączyli się do wspólnej zabawy i żal było opuszczać halę Arena Ursynów.

Za rok kolejna Wielka Gala Integracji i z pewnością kolejna okazja do przeżycia wspaniałych wzruszeń, ale także i dobrej zabawy…

Malwina Skrońska

 

powrót

Kalendarz

 Kwiecień 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa