Przejdź do treści
"Niech w domach pomocy kwitnie pomoc i życzliwość wzajemna" /Ks. Kardynał Józef Glemp/
Dom Pomocy Społecznej im. Ks. Kardynała Józefa Glempa w Bramkach

Aktualności

Światowe Dni Młodzieży 2016
DSC_0984

    "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – to hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-31 lipca w Krakowie.


    Te wyjątkowe spotkania młodych katolików, którzy wspólnie spędzają czas na modlitwie, wzajemnym poznawaniu różnych kultur, zapoczątkował Jan Paweł II w 1985 r.

    W tym roku już od 20 lipca 2016 r. w naszych diecezjach gościmy młodzież z całego świata. Dla pielgrzymów Dni w Diecezjach to okazja w poznaniu Kościoła i kraju do którego przyjeżdżają, a także spotkania z rodzinami i rówieśnikami, którzy chcą ich ugościć. Jednym z elementów przygotowań do głównego wydarzenia, jakim jest spotkanie z Papieżem Franciszkiem, były obchody dni miłosierdzia, w trakcie których spotykali się z mieszkańcami placówek pomocowych, szpitali, z ludźmi chorymi niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy , niosąc im dobrą nowinę i radość.

    22 lipca 2016 do naszego Domu zawitała wyjątkowa, żywiołowa 100 osobowa grupa pielgrzymów zza wschodniej granicy z Gruzji i Białorusi, z siostrami zakonnymi oraz swoimi duchowymi przewodnikami ; Ks. Dariuszem Komandowskim z Arali, Księżmi Zygmuntem Niedźwiedź i Michałem Jach z Tibilisi, ks. Danielle Giacomelli z Kutaisi –( przedstawiciele Gruzji) oraz Księżmi Viachaslau Adamowich z Dzisna i Ks. Andrzejem Boczar z Dalekich ( przedstawiciele Białorusi)

    Gości powitali P. Jan Żychliński oraz P. Paweł Białecki- Starostowie Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz P. Seweryn Chruściński – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bramkach.

    Młodzież , przedstawiając przygotowane programy artystyczne, przybliżyła naszym mieszkańcom swoją kulturę narodową. Bez względu na to, czy były t żywiołowe tańce narodowe wykonane przez Gruzinów, czy rzewne, nastrojowe pieśni śpiewane przez Białorusinów , wśród naszych mieszkańców wzbudziły takie samo zainteresowanie i uśmiech na twarzach. Tam gdzie człowiek chce się podzielić dobrem, nie przeszkadzają bariery językowe, gdyż szczere zainteresowanie , uśmiech i przyjazny gest otwierają każde serca.

    To wyjątkowe popołudnie pozwoliło naszym mieszkańcom poczuć atmosferę towarzyszącą temu niezwykłemu dla całego narodu wydarzeniu, jakim są Światowe Dni Młodzieży. To niecodzienne spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci, a gdy ona zawiedzie zawsze będziemy mogli otworzyć Pamiątkową Księgę naszego Domu i przypomnieć sobie tych niezwykłych gości z zagranicy, którzy okazali nam tyle ciepła i zrozumienia.

 

A. Krzysztofik

powrót

Kalendarz

 Lipiec 2024

 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kontakt

Adres: Bramki, ul. Północna 18
05-870 Błonie
Telefon: (22) 725-61-27
telefon komórkowy: 798-018-789
Fax: 725-60-66
e-mail: info@dpsbramki.org

Mapa